Naujienos

Aktuali informacija

Dr. Christopher Hales interaktyvios paskaitos MT studentams

Dėstytojas iš Jungtinės Karalystė Dr. Christopher Hales skaitė paskaitas ir subūrė studentus į grupes įvairiems interaktyviems projektams atlikti. Per dvi savaites studentai sukūrė įvairių naujų produktų. Viena grupė sukūrė – žaidimą, reaguojantį į garsus, norint jį laimėti, reikia gebėti skleisti tam tikro stiprumo garsą. Kitos grupės darbo rezultatas buvo žaidimas, kuriam žaisti reikalingos „NeuroSky“ ausinės, matuojančios žmogaus smegenų aktyvumą ir koncentracijos lygį. Trečios studentų grupės darbas taip pat buvo labai įdomus – smegenų bangomis valdomas interaktyvus trumpametražis filmas naudojant „NeuroSky“ ausines. Studentams pavyko sukurti interaktyvų trumpametražį filmą-žaidimą pasitelkus „Makey Makey“ valdiklius (žaidimas valdomas liečiant žaidėjui pateiktus mašinų modeliukus), interaktyvų trumpametražį filmą su keliais galimais pasirinkimais, kurie atliekami galvos judesiais, naudojant FaceTrackNoIR – veido sekimo programą, kuri veikia pasitelkdama kompiuterio kamerą ir kt. 

  2018 m. lapkričio 5-16 d.


Dėstytojų V. Steponavičienės ir J. Urnikienės vizitas pagal Erasmus+ programą Portugalijoje

2018 m. gegužės 14-18 dienomis mes, Informatikos inžinerijos katedros lektorės Vaida Steponavičienė ir Jovita Urnikienė, pagal Erasmus+ programą vykome dėstymo vizitui į Politechnikos Institutą Portalegrė (port. Instituto Politecnico Portalegre), Technologijų ir vadybos fakultetą, Technologijų katedrą (port. Escola Superior Tecnologia Gestao, ESTG). Vizitu rūpinosi projektų koordinatorius, prof. Carlos Afonso.

Dėstymo vizitas sutapo su Politechnikos Institute organizuota tarptautine savaite, todėl teko ne tik pasiruošti paskaitoms, bet ir parengti Šiaulių valstybinės kolegijos bei studijų programų pristatymą, paruošti tradicinių lietuviškų patiekalų ir gėrimų stalą.

Svarbiausias vizito tikslas – skaityti paskaitas ESTG studentams. Skaitėme paskaitas šiomis temomis: “Student’s IT project development process management using a software Asana”, “Website development using HTML, CSS, JavaScript and coontent management tool”. Kolegė Jovita skaitė paskaitas šiomis temomis: “E-shop development”, “Database management”.

Vizito metu susipažinome su Technologijų katedros dėstytojais, kurie papasakojo apie studijų programas, studijų eigą ir atsakė į kitus mums rūpimus klausimus iš dėstomų dalykų srities, apsikeitėme kontaktais. Taip pat pravedė ekskursiją po ESTG, kur apžiūrėjome biblioteką, auditorijas ir laboratorijas, įrašų studiją, patalpą ir įrangą, reikalingą nuotraukų ryškinimui, ekrano spausdinimo technologijos (angl. „Screen Printing“) įranga.  Šiose patalpose mokosi ir Šiaulių valstybinės kolegijos studentai, kurie vyksta į Politechnikos institutą studijuoti pagal Erasmus mainų programą.

Tarptautinės savaitės metu susipažinome ne tik su kolegomis iš Portalegrės Politechnikos Instituto, bet ir su kitų šalių atstovais iš Slovėnijos, Lenkijos, Estijos, Bulgarijos, Italijos, Ispanijos aukštųjų mokyklų. Šiuo metu rengiama partnerystės sutartis su  Slovėnijos GEA kolegija (angl. GeaCollege). Aptartos partnerystės galimybės tarp Šiaulių valstybinės kolegijos ir Trakia Universiteto, Bulgarija, kuris ieškojo tiek partnerių, tiek dalyvių jų rengiamame tarptautiniame projekte.

Kolegos iš Portalegrės Politechnikos instituto ne tik norėjo, kad mes pasidalintume dalykine patirtimi, bet ir endrautume, pažintume jų kultūrą ir šalį, todėl tarptautinės savaitės metu ragavome tradicinių portugališkų patiekalų, daug keliavome. Aplankėme Portalegre savivaldybės muziejų (port. Museu Municipal), kuriame daug eksponatų buvo religine tematika, kadangi anksčiau Portalegre miestelyje veikė 7 vienuolynai. Taip pat aplankėme gobeleno paveikslų muziejų (angl. tapestry) ir išgirdome bei pamatėme kaip rankomis kuriami paveikslai iš alpakos vilnos siūlų. Tokio paveikslo 1 m2 yra 250 000 mazgelių! Ir viskas netgi šiais laikais atliekama rankiniu būdu.

Aplankėme Marvão miestelį, kuris 2003 m. buvo įtrauktas į geriausiai perkamą Patricia Schultz turizmo knygą „1000 Places to see Before you Die“. Iš Marvão pilies žiūrint į   besidriekiančius tolius supranti, koks didis yra pasaulis.

Visa savaitė buvo gana įtempta, nes veiklų buvo daug, tačiau džiaugiamės Erasmus+ ir Šiaulių valstybinės kolegijos mums suteikta galimybe pagilinti anglų kalbos įgūdžius, praplėsti savo kolegų ratą, susipažinti su įdomiais žmonėmis, užmegzti naujus ryšius, pamatyti kitų šalių aukštųjų mokyklų lygį ir, žinoma, praplėsti bei praturtinti kultūrines - pažintines galimybes ir pamatyti pasaulį.

  Informatikos inžinerijos katedros dėstytojos Vaida ir Jovita


Kviečiame į aukštųjų mokyklų studentų konkursą

„IT MOZAIKA“

Konkurso data, laikas: 2018 m. balandžio 19 d. 10 val.

Konkurso dalyviai registruojasi adresu https://goo.gl/kJG2ho

Konkurso užduotys:  teoriniai testo klausimai, praktinės programavimo (PHP), tinklalapių kūrimo (HTML, CSS), duomenų bazių (SQL), kompiuterinės grafikos, kompiuterių tinklų užduotys.

Konkurso vieta: Aušros al. 40, Šiauliai, CR404a

 


Kviečiame į respublikinę inžinerijos ir informatikos mokslų studentų konferenciją

Naujų technologijų taikymas“

Konferencijos data, laikas: 2018 m. balandžio 19 d. 9:00 – 10:00 registracija, 10:00 konferencijos pradžia.

Registracija iki 2018 m. balandžio 9 d. adresu https://goo.gl/JkopwU

Konferencijos tikslas – skatinti studentų domėjimąsi naujausiomis technologijomis, pristatyti kursiniuose projektuose, baigiamuosiuose ir kituose darbuose atrastas naujas idėjas ir rezultatus, ugdyti kūrybiškai mąstantį specialistą.

Pranešimų tematika – naujosios technologijos inžinerijos moksluose (aplinkos, elektros  ir elektronikos, informatikos, mechanikos, statybos bei transporto inžinerijoje).

Detali konferencijos programa bus parengta iki 2018 m. balandžio 13 d.

Konferencijos vieta:  Aušros al. 40, Šiauliai


Profesorė dr. R. Macaitienė su studentais iš Italijos 

2017-12-12


 Dėstytojas prof. Mehmet Sirac Ozerdem atsisveikindamas su MT17 ir IST17 grupių studentais linkėjo jiems sėkmės studijose ir siekti mokslo aukštumų.

 

2017-11-30


Kviečiame į MT16 grupės fotografijos darbų parodą!

 


Š. m. lapkričio 18 d. dalyvavome Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje Knygų mugėje. Tarp gausybės dalyvių buvo ir MES – kviesdami jaunimą 3D pieštukais pasigaminti knygų skirtukus.

 


 

Dėstytojas prof. Mehmet Sirac Ozerdem iš Turkijos Dicle universiteto nuo 2017 m. lapkričio 17 d. iki 2017 m. lapkričio 30 d. skaitytas paskaitas MT17 ir IST17 grupių studentams tema "Įvadas į programavimą MATLAB aplinkoje" paskaitos vyks C.R. 111 aud.

Kviečiame visus norinčius klausytis paskaitų!!!

 

 


Kviečiame visus dalyvauti kino pamokose

 


1-OJI VIETA KONKURSE „SOCIALINĖS REKLAMOS VAIZDO SIUŽETAI SAUGAUS EISMO TEMA“!!!

ŠVK Multimedijos technologijos studijų programos studentas Marius Gelžinis ir jo darbo vadovė, Informatikos inžinerijos katedros lektorė Vaida Steponavičienė Lietuvos automobilių kelių direkcijos organizuotame socialinės reklamos vaizdo siužetų saugaus eismo tema konkurse tapo savo grupės laureatais.

Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD), akcentuodama, kad ne tik profesionalai kuria aktualius vaizdo siužetus, kvietė kurti mėgėjiškas vaizdo reklamas apie saugų eismą. Konkurse galėjo dalyvauti visi norintys, turintys minčių ir neabejingi saugiam eismui – tiek komandos, tiek ir pavieniai asmenys. Reikėjo sukurti 25–30 sekundžių vaizdo siužetą saugaus eismo tema. Konkurso tikslas – atkreipti eismo dalyvių dėmesį į saugaus eismo svarbą, skatinti visus kelyje elgtis atsakingai, gerbti vieniems kitus, neviršyti leistino važiavimo greičio, kurti nepakantumo atmosferą neblaiviems, nepagarbiems, įžūliems vairuotojams. Taip pat buvo siekiama skatinti pėsčiuosius ir dviratininkus naudoti atšvaitus, o keleivius – nepamiršti saugos diržų. Konkursą organizavo LAKD ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. M. Gelžinis ir V. Steponavičienė konkursui pateikė siužetą, pavadintą „Prisisek atšvaitą. Saugok save ir būsi saugus.“

Vairuotojų ir keliaujančiųjų diena šiemet buvo minima rugsėjo 24-ąją, ją Vilniaus Šv. Ignoto bažnyčioje vainikavo šv. Mišios, mėgėjiškų vaizdo siužetų konkurso nugalėtojų apdovanojimas. Dalyvius pradžiugino kupinas šmaikščių ir lyriškų istorijų aktorės Virginijos Kochanskytės spektaklis „Gyvenimas kaip graži kelionė“. Šį prasmingą sumanymą inicijavo Susisiekimo ministerija, Lietuvos vyskupų konferencija, Lietuvos automobilių kelių direkcija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Policijos departamentas.

 Siužetas https://www.facebook.com/LAKD.LT/videos/1466672150078190/hc_ref=ARRsB7P4KI0QRcau8KtZaXSdoclGZ5iOZpDgM4aWsYD0W0YtZutJd8eJjtJUO11lDVE&pnref=story 


 

 

Papildoma informacija